Saç dökülmesine çözüm arayanlar için çözüm sağlıklı beslenme saklı!

Kadınca 08 Ocak 2019 - 11:09 45 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Saç dökülmesine çözüm arayanlar için çözüm sağlıklı beslenme saklı!
Günümüzde bir çok kişi saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya! Genetik yatkınlığa bağlı olarak saç dökülmelerinizi sağlıklı beslenerek erteleyebilirsiniz!

‘‘Saç sağlığının dengeli ve düzenli beslenme ile doğrudan bir ilişkisi vardır. Bolca tüketilen sebze ve meyveler saç sağlığınızı koruyarak dökülmelerin azalmasına yardımcı olur. Bunların yanında protein ve vitamin ağırlıklı beslenme saçlarınızın güçlenmesi ve saç köklerinin kalınlaşması açısından büyük önem taşır. Özellikle genetik kaynaklı dökülmelerde, beslenme programı büyük önem taşıyarak yaşanan dökülmeleri azaltır ve genetik saç dökülmesinin gecikmesine yardımcı olur. Bununla birlikte saça uygulanan lazer tedavileri, mezoterapi gibi medikal tedaviler de genetik kaynaklı dökülmeleri ertelemenize yardımcı olur.”

sac-dokulmesi-icni-cozum-on-TJ7r.jpg

Hemen hemen bir çok kişi günümüzde saç dökülmeleri şikayetine karşı çözüm olarak vitamin destekli saç kürlerine ağırlık vermiş durumda! Her ne kadar bu kürler saçın parlaklığını ve canlılığına etki sağlasa da saç dökülmelerine kesin olarak bir çözüm sağlamamaktadır. Genetik yatkınlığa bağlı olarak ortaya çıkan şikayetlerde özellikle ‘Erkek tipi‘ saç dökülmeleri düzensiz beslenme ve stres gibi etkiler dökülmelerde artış göstermektedir. Ancak bir çok kişinin toplumsal bir sorun haline getirdiği saç dökülmeleri hakkında ”Dökülmelerin ilk olarak kafanın tepe ve ön kısımlarında görülmeye başlandığını ve bu bölgedeki saçlar dökülürken ense ve kulak arkası bölgelerinin bu dökülmeden etkilenmemektedir” diyen Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi’nde görev yapan Op. Dr. Emirali Hamiloğlu, elmaelma.com okurları için bazı önerilerde bulundu.

sac-dokulmelerine-gore-cozum-t6Hu.jpg

Günümüzde birçok insan saç dökülmesi problemi ile uzmanlara başvuruyor. Saç dökülmesi birçok hastalığa bağlı olarak gelişebildiği gibi hormonal değişimler ve stres gibi faktörlerde de kendini gösteriyor. Bununla birlikte erkeklerde saç dökülmesi, %90 oranında genetik yatkınlıktan dolayı ortaya çıkıyor. Erkeklerin büyük bir çoğunluğu 40 yaşına kadar genetik kaynaklı saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalıyor. 

sac-dokulmesi-nasil-durur-cozu-nOFR.jpg

SAÇ DÖKÜLMELERİNİ ERTELEMEK MÜMKÜN!

Genetik sebeplerden dolayı ortaya çıkan saç dökülmelerinin bugünkü koşullarda engellenmesi mümkün değildir. Ailesinde saç dökülmesi problemi olan bireylerde saç dökülme probleminin ortaya çıkma ihtimali diğer insanlara göre çok daha fazla. Her ne kadar bu problem kalıcı olarak engellenemese de, uzmanlar genetik kaynaklı saç dökülmelerinin geciktirilebileceğini söylüyor. 

sac-dokulmesine-yonelik-cozu-hBgB.jpg

Genellikle 16-40 yaşları arasında ortaya çıkan genetik saç dökülmeleri, ağızdan alınan ilaçlarla ya da kullanılan dermokozmetik ürünlerle kontrol altına alınabiliyor. Bununla birlikte uygulanan saç mezoterapisi, prp gibi medikal tedavi yöntemleri saç kayıplarını en aza indirmede yardımcı oluyor.

sac-dokulmesi-icin-cozum-on-gfbw.png

DÜZENLİ BESLENME SAÇ DÖKÜLMELERİNİ DOĞRUDAN ETKİLİYOR!

Yetersiz ve dengesiz bir beslenme saç dökülmesi problemini ciddi oranda arttırıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Emirali Hamiloğlu, saçların yeterli vitamin ve mineralleri almadığında dökülmeye daha yatkın olduğunu belirterek şunları ekliyor:

sac-dokulmesinin-onune-nasil-g-YNWP.jpg


Admin
mail@tatoglubilisim.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadınlar nasıl orgazm olur bu mantarı koklarsanız…

Kadınlar nasıl orgazm olur? Bilim adamları her gün yeni bir şey ortaya koyuyo...

Kışın hasta olmamak için ne yapmalı dişlerinizi fırçalayın!

Kış aylarında soğuk havanın etkili olmasıyla beraber sık sık üşürtme ve grip ...

Büyük göğüsleri küçük gösteren kıyafetler

Büyük göğüslü kadınlar için kıyafet seçimi bazen çok zorlu olabilir. Yanlış t...

BU YAZIYA YORUM YAP